جستجو کردن
بستن این جعبه جستجو.

واحد فناوری اطلاعات

معرفی واحد فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) استفاده از امکانات نرم‌افزاری برای بکارگیری توان سخت‌افزاری رایانه‌ها برای انجام فعالیت‌های انسانی است. این مفهوم بسیار گسترده است و تعاریف متعددی نیز از آن ارائه گردیده است. اما در همه تعاریف بر بکارگیری از کامپیوترها جهت انجام فعالیت‌ها وحدت نظر وجود دارد.

فناوری اطلاعات و ارتباطات برگردان واژه Information & Communication Technology است. این فناوری داده‌‏های خام که‏ دارای معانی و مفهوم قابل درک نیستند تحلیل و به اطلاعات قابل درک تبدیل می‌کند. همجنین امکان تبادل داده و اطلاعات را توسط سیستم‌‏های الکترونیک به مبادی مصرف فراهم می‌کند. اگرچه‌ فناوری اطلاعات و ارتباطات مبتنی بر دیجیتالی شدن پدیده‌‏ای نو است اما مفهوم  فناوری اطلاعات در معنای عام آن با خلقت جهان هستی هم تاریخ است.

فناوری اطلاعات بر اساس چند فرایند مانند تولید، پردازش، ذخیره، بازیابی، انتقال اطلاعات و سرعت نهادینه شده است. اجزای فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل نرم‌افزار، سخت‌افزار، سیستم‌های کامپیوتری، طراحان، تولید کنندگان، اجزای الکترونیکی و ارائه‌دهندگان تجهیزات کامپیوتر است. این حوزه از دانش در مدیریت سازمان و بویژه تصمیم‌گیری سازمانی اهمیت بسیاری دارد. مباحث فناوری اطلاعات و ارتباطات در مدیریت در حوزه سیستم اطلاعات مدیریت بررسی می‌شود

ICT

زیر ساخت فناوری اطلاعات

اجزای فناوری اطلاعات و ارتباطات شامل هر دو فضای فعال اینترنت و همچنین یک تلفن همراه که توسط شبکه های بی سیم ساخته می شود، می باشد. این فناوری همچنین شامل تکنولوژی های قدیمی مانند تلفن‌های ثابت، پخش رادیو و تلویزیون است که همه آن‌ها امروز به همراه قطعات پیشرفته ICT مانند هوش مصنوعی و رباتیک به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می گیرند.

شبکه ها و سرویس های مخابراتی

با به‌کارگیری اینترنت، رایانه و شبکه‌های تلفنی، کسب‌وکار می‌تواند پیشرفت چشم‌گیری داشته باشد.

ارتباطات چند رسانه ای (صوت، تصویر)

شامل: شبکه های موبایل، بدون کابل شبکه های فیبر نوری سیستم های ماهواره ای

سوئیچینگ و روتینگ

پروتکل های روتینگ وسویيچینگ اساس و پایه کاری یک ارتباط شبکه را تشکیل می دهند.

نرم افزارهای کاربردی

شامل : پروتکل های شبکه شبکه های ذخیره سازی داده فن آوری های رمزنگاری و امنیتی

ثبت درخواست فروش روغن سوخته خوراکی

لطفا فرم زیر را به دقت پر کنید تا مشاورین ما در اسرع وقت با شما تماس حاصل فرمایند.

اطلاعات فروشنده