مدیریت روغن های پخت و پز مصرف شده­

در تمام دنیا روغن خوراکی یک ماده ضروری در تهیه غذا می باشد که در مقادیر بالا در منازل، رستوران ها و یا صنایع غذایی استفاده می شود. در طی فرآیند سرخ کردن، روغن متحمل تغییرات فیزیکی و شیمیایی بسیاری می شود که سبب می شوند دیگر روغن مناسب مصرف خوراکی انسان نباشد زیرا که باعث خطرات جدی برای سلامت بدن مانند اختلالات احتمالی دستگاه گوارش و حتی جهش ژنتیکی می شوند. تغییرات فیزیکی و شیمیایی که در روغن پخت و پز اتفاق می افتد عمدتاً شامل تغییر رنگ، بو، ویسکوزیته و مقدار کالری می شود. این ماده همچنین حاوی ذرات ریز بوده و مقدار کل مواد جامد قطبی و مولکول های پلیمری آن افزایش می باید زیرا تحت واکنش های شیمیایی قرار می گیرد. در نتیجه به روغن پخت و پز استفاده شده (UCO) تبدیل می شود که به عنوان روغن و چربی هایی تعریف شده است که برای پخت و پز یا سرخ کردن در صنایع غذایی، رستوران ها، فست فود ها و در سطح مصرف کننده در منازل استفاده می شود. UCO می تواند از چربی های گیاهی و حیوانی تشکیل شود.

UCO به دلیل تجزیه آهسته در طبیعت باعث ایجاد برخی مشکلات جدی در محیط زیست از جمله بوی بد می شود. تحقیقات نشان داده است که یک لیتر روغن ریخته شده در آب های طبیعی ممکن است 500 هزار لیتر آب را آلوده کند که به طور عمده باعث افزایش بار آلی آب و همچنین ایجاد لایه ای نازک بر روی آن می شود که غلظت اکسیژن محلول مورد نیاز موجودات زنده در آب را کاهش می دهد. اگر UCO به طور نادرست داخل سینک های آشپزخانه یا رستوران ها تخلیه شود می تواند باعث گرفتگی لوله های فاضلاب شده و آن ها را مسدود کند. تجزیه بیشتر UCO در لوله ها همچنین ممکن است باعث خوردگی عناصر فلزی و بتونی شود. در نتیجه حذف UCO از جریان فاضلاب در تصفیه خانه فاضلاب هزینه اضافی را به آن اضافه می کند. بنابراین UCO یا گریس می تواند قبل از تخلیه در فاضلاب جمع آوری شود، که روشی کارآمدتر برای دولت ها در تصفیه فاضلاب است و می توان از UCO به عنوان مواد اولیه فرآیند تولید بیودیزل که سوخت سازگار با محیط زیست است استفاده شود.

UCO تجاری طی 30 سال گذشته در بسیاری از کشورهای اروپایی به طور فعال جمع آوری شده است. در ابتدا برای تأمین نیازهای بازار خوراک دام استفاده می شده است، اما در سال 2002 ممنوعیت گسترده ای در اتحادیه اروپا تحت قانون محصولات جانبی حیوانات برای استفاده از UCO به عنوان خوراک دام در پاسخ به نیاز به جلوگیری از شیوع بیماری های نادر مانند بیماری پا و دهان و آنسفالوپاتی های اسفنجی، برقرار شده است. از این تاریخ به بعد جمع آوری کنندگان UCO مجبور شدند تا مشتریان جدید برای کالای خود پیدا کنند. در همین زمان توسعه در صنعت سوخت های زیستی  منجر به افزایش تقاضا برای مواد اولیه شد که بازار جدید UCO را فراهم کرد. UCO به دلیل ماهیت خود که مخلوطی از اسیدهای چرب می باشد ماده ای مناسب برای تولید بیودیزل می باشد. علی رغم تغییرات فیزیکی و شیمیایی که روغن پخت و پز در طی فرآیند استفاده متحمل می شود، ترکیب درصد آن نزدیک به روغن های گیاهی می باشد و این سبب می شود با تغییرات اندک در فرآیند تولید بیودیزل که هزینه آن نیز پایین می باشد بتوان از UCO در این فرآیند به عنوان ماده اولیه بهره برد.

یکی از خدمات شرکت پترو ایمن شریف ارایه راهکار عملیاتی جهت مدیریت UCO است،  این خدمات شامل جمع آوری، پردازش و دفع نهایی این مواد می باشد. در حال حاضر مدیریت UCO در چندین کشور توسط این شرکت در حال انجام است.  روغن های دور ریز پس از جمع آوری و ذخیره سازی در اختیار شرکت های همکار (Holding Group)  قرار داده میشود تا پس از انجام فرانید تصفیه، عملیات تولید بیودیزل بر روی این مواد صورت گیرد.